KARGO BEDAVA
24 SAATTE KARGODA
YENİ
 • PROVOX VEGA PUNCTURE SET 22.5 FR 8MM
 • PROVOX VEGA PUNCTURE SET 22.5 FR 8MM

PROVOX VEGA PUNCTURE SET 22.5 FR 8MM

 • İNDİRİM
 • 14,635.57 TL

Provox Vega Ponksiyon Seti 22.5Fr 12,5 mm 8149

TELEFONDA SİPARİŞ VER

03123946644

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Süper Hızlı Gönderi Saat 12:00'a kadar vereceğiniz sipariş aynı gün kargoda.

Provox Vega Ses protezi

Provox Vega Ses protezi; iyi ses kalitesi sağlama, daha az çaba ile konuşma, kolay protez bakımı ve konfor için tasarlandı.

 • Daha doğal sesin kullanılmasını sağlar.
 • Kolay anlaşılır biçimde konuşmaları sağlar.
 • Daha az güç harcayarak ses kullanmanızı sağlar.
 • Daha iyi ses kalitesi oluşur.

Provox Vega Ses protezi kolay kontrol ve yüksek hız sağlayan İmplantasyon Sistemi ile birlikte gelir.

 • Hasta anatomisine adaptasyon ve klinisyenin tercih ettiği implantasyon sistemine uyum sağlar.

 • Özofageal flanşa mükemmel oturur.

 • Zahmetsiz ve kolay kullanım sağlar

Provox Ses Protezleri

Ses Proteziyle Nasıl Konuşurum?

Ses proteziyle buluşma kolaylığı; ama yine de bir Konuşma ve Dil Terapisti'ne ihtiyaç duyulabilir. Protezle konuşma, normal konuşma gibi bilgisayardaki hava kullanılarak yapılır; bu yüzden ses sistemini ve ritmini total larenjektomi öncesinde olduğu gibi değiştirerek konuşabilirsiniz. Konuşmak için stomayı kapatmanız, nefesinizi dışarıya vermeniz yeterlidir. Hava ses protezi içindeki kanal boyunca özofagusa yönlendirilir ve böylece yeni sesiz oluşur. Burada oluşan ses daha sonra belirgin bir sonuca dönüşecektir.

Sesinizin kalitesi ses tonunuza ve özelliklerine bağlıdır. Oluşacak sesin gizliliği en önemli anatomik factor ise; boğazdaki ve özofagustaki kasların kalıntılarıdır. Bu da ameliyat sonrası ödem geçene kadar çok iyi kalitede ses alınamayacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca; Çalıştırmak stoma üzerine çok fazla basınç uygulaması da özofagusu tıkayacağı için ses korumasını düşürecektir. Özofagustaki nöbetleri çok düşük olduğunda, parmağınızı sınırlarını boynunuza bastırarak daha iyi kalitede ses elde edebilir. Genel bir kural olarak unutmamalısınız ki; boynunuza çok yavru bastırmanız halinde boyun kaslarında fazlaca uzunlukları oluşur ve konuşmanız oldukça zorlaşır.

İsim Boyut Referans
Provox Vega XtraSeal 17Fr                      4 mm           8288          
Provox Vega XtraSeal 17Fr                      6 mm 8289
Provox Vega XtraSeal 17Fr                      8 mm 8290
Provox Vega XtraSeal 17Fr                      10 mm 8291
Provox Vega XtraSeal 17Fr                      12,5 mm 8292
Provox Vega XtraSeal 17Fr                      15 mm 8293
Provox Vega XtraSeal 20Fr                      4 mm 8294
Provox Vega XtraSeal 20Fr                       6 mm 8295
Provox Vega XtraSeal 20Fr                       8 mm 8296
Provox Vega XtraSeal 20Fr                       10 mm 8297
 Provox Vega XtraSeal 20Fr                       12,5 mm 8298
Provox Vega XtraSeal 20Fr                       15 mm 8299
Provox Vega XtraSeal 22.5Fr                   4 mm 8300
Provox Vega XtraSeal 22.5Fr                   6 mm 8301
Provox Vega XtraSeal 22.5Fr                   8 mm 8302
Provox Vega XtraSeal 22.5Fr                   10 mm 8303
Provox Vega XtraSeal 22.5Fr                   12,5 mm 8304
Provox Vega XtraSeal 22.5Fr                    15 mm 8305

 

Acil durumlar Acil yardım personelinin boğazınızdan soluk alıp verdiğinizi bilmesi önemlidir. Bu durum, acil yardım personelinin oksijen ve suni solunumu ağzınıza veya burnunuza değil de, stomanıza uygulamaları gerektiğini belirlemelerine yardımcı olacaktır. Sizin ve klinisyeninizin suni solunum kılavuz bilgilerini www.atosmedical.com/ rescuebreathing adresinden indirmenizi öneririz.

        Elektif durumlar İntübasyon (soluk borunuza bir solunum tüpü yerleştirilmesi) gerektiren bir işlemden geçmeniz gerekiyorsa, anestezi uzmanının ve işlemi gerçekleştirecek doktorun boğazınızdan solunum yaptığınızdan ve ses protezi kullandığınızdan haberdar olmaları çok önemlidir. Ses protezinin yerinde kalması gerektiğini anlamaları önemlidir. Ses protezi çıkarılırsa, ağzınızdan, yemek borunuzdan veya midenizden gelen sıvılar soluk borunuza kaçabilir. İntübasyon tüpünün ses protezini yerinden oynatmayacak veya dışarı çıkartmayacak şekilde yerleştirilmesi ve çıkarılması çok önemlidir.

 

1. Sözlük Klinik yetkilisi Tıp doktoru veya konuşma rehabilitasyon esasları üzerine eğitim almış konuşma veya dil terapisti / patalojisti veya klinik uzman hemşiresi. HME Isı ve Nem Değiştirici (Yapay Burun). Solunan hava içinde Trakestoma ile soluma sonucu sıcaklık ve nemin kaybolmasını engelleyen cihaz. PE-Segmenti Faringo-özefagus segmenti. Özefagusun (yemek borusu) ses protezi ile soluma sırasında doku titreşimi ile sesin üretildiği kısmı. Silikon Tıbbi cihazlarda sık sık kullanılan bir materyal. TE-deliği Soluk borusu (trake) ile yemek borusu (özefagus)arasında oluşturulan küçük yapay açıklık. Trakeostoma Soluk borusunun cilt ile birleştiği noktada, boynun ön tarafındaki soluk alma açıklığı (“stoma” olarak da bilinir). Ses protezi Yiyecek ve sıvıların soluk borusu (trake) içine kaçma riskini azaltarak havanın soluk borusuna (özefagus) yönlendirilmesini sağlayan TE-deliği içine baskı flanşları ile takılmış tek yönlü supap.

2. Açıklayıcı bilgiler 2.1 Kullanım talimatları Provox Vega Ses Protezi, gırtlağın tıbbi müdahale aracılığı ile çıkartılması (larenjektomi) sonrasında ses rehabilitasyonu amacıyla kalıcı kullanım amacıyla yerleştirilmiş steril, tek kullanımlı protezdir. Ses protezinin temizlenmesi yerinden çıkartılmaksızın hasta tarafından gerçekleştirilir. 2.2 Cihazın tanımı Provox Vega içinde tek yönlü supap yer alan, konuşma amacıyla açık bir TE-deliği gerektiren ve yiyecek ve sıvıların soluk borusu (trake) içine kaçma riski az bir tıbbi cihazdır. Medikal cins silikon ve floroplastikten yapılmıştır. Cihaz şekil 1 ile gösterilmektedir. a) Protez Başlığı b) Protez Mili c) Soluk Borusu Flanşı d) Radyo-opak floroplastik Supap Siti (kandida büyümesini önler) e) Yemek Borusu Flanşı f) Valf Klapesi Provox Vega paketi Provox Vega paketi içinde aşağıdaki kullanıcı aksesuarları yer alır: • 1 adet steril olmayan Provox fırça, ilgili ses protezi ebadına uygun • 1 adet Provox Fırça Kullanım Talimatı • 1 Provox Vega Hasta El Kitabı 2.3 Uygun Olmayan Tedaviler Bir ses protezi rehabilitasyonu cihazı kullanan hastalar arasında Provox Vega ses protezi kullanımı veya değiştirilmesi ile ilgili herhangi bir sorun gözlenmemiştir. 2.4

UYARILAR

Kimi zaman Provox Vega veya Provox’ın diğer ses rehabilitasyonu sistemi bileşenleri kullanımı sırasında kazara aspirasyon (soluk borusuna kaçması) söz konusu olabilmektedir. Bundan sonra tıkanma, öksürme, sıkışma veya hırıltı görülebilir. Bu tür bir durumda derhal tıbbi tedaviye başvurunuz. Solunum yollarındaki yabancı bir cisim akut solunum distresi ve/veya solunum aresti gibi ciddi komplikasyonlara yol açabilir. Bu cisim bir klinisyen tarafından çıkartılmalıdır. Provox Vega ses protezinin yanlışlıkla yutulması söz konusu olabilir. Böyle bir durumda size öneride bulunmak üzere doktorunuza başvurunuz. Tekrar kullanma veya tekrar işleme koyma hastaya zarar verebilecek şekilde cihazda hasara ve çapraz kontaminasyona neden olabilir.

 

ÖNLEMLER

Aşağıda verilen durumlarda klinik uzmanınıza başvurunuz • Protez veya çevresinden bir sızıntı olması (öksürük ve/veya mukoza rengi değişimi) • Konuşma güçlüğü çekilmesi (fazla çaba ve/veya sesin gergin hale gelmesi) • Delik bölgesinde yangı veya doku değişikliği belirtileri olması (acı, yanma, şişme, fırçalama sonrasında fırça üzerinde kan izleri). Enfeksiyon riskini azaltmak için: Trakestoma çevresinde elinizle bir işlem veya ses protezi ve/veya aksesuarlarını temizleme öncesinde ellerinizin iyice yıkanmış ve kurulanmış olduğundan emin olunuz. Trakestoma ve ses protezi içine girebilecek veya onlarla temas edebilecek bütün cihazlar temiz tutulmalıdır. Ürünün zarar görme riskini azaltmak için: Protezinizin kullanılması veya temizlenmesi amacıyla, sadece Provox Vega için kullanılmak üzere temin edilen hakiki Provox aksesuarlarını kullanınız. 3. Kullanma talimatları 3.1 Konuşmada Provox Vega kullanımı Trakestoma kapalı durumda, havayı ciğerlerinizden protez üzerinden yemek borusu (özefagus) içine doğru yönlendirebilirsiniz. (Şekil 2) Bu hava akımı yemek borunuz içindeki dokularınızda bir titreşime yol açacak ve böylelikle ses çıkartabileceksiniz. Provox HME gibi Isı ve Nem Değiştirici, Provox Freehands HME gibi bir el bağlantısız konuşma cihazı veya sadece parmaklarınız ile stoma cihazını kapatarak konuşabilirsiniz. HME kullanımı sayesinde solunum işlevi iyileştirilebilir ve stoma tıkama ve konuşma gerçekleştirilebilir. El bağlantısız cihaz ile parmakla trakestoma kapatmaya gerek kalmaksızın konuşma yapılabilir. 3.2 Provox Vega temizliği Ses proteziniz ile konuşabilmeniz için, protezinizin içinden hava geçebilecek nitelikte temiz olması gerekir. Düzenli protez temizliği de cihazın uzun ömürlü olmasına katkı yapacaktır. • Provox Brush ile günde iki kez protezin fırçalanması sayesinde protez üzerindeki mukoza ve yiyecek artıkları giderilebilir. • Provox Flush ile protezin yıkanması da protez üzerindeki mukoza ve yiyecek artıkların giderilmesine katkı sağlayacak ve cihaz ömrünü artıracaktır. Not: Provox Flush sadece bir klinik değerlendirme sonrasında klinik denetim gerektirmeksizin kullanım talimatlarını düzenli olarak uygulayabilir olduğu sonucuna varılan hastalar tarafından kullanılmak içindir. • Günlük yoğurt veya içinde laktobasili bulunan kaymaklı süt diyeti gibi bazı önlemlerin aşırı Kandida büyümesine karşı yararlı olduğu düşünülmektedir.

 

DİKKAT

Protezinizin temizlenmesi amacıyla, sadece Provox Vega için kullanmak üzere temin edilen hakiki Provox aksesuarlarını kullanınız. Bunun dışındaki cihazlar bir kişisel yaralanma veya ses protezinin hasarına yol açabilir.

3.3 Aksesuarlar Provox Brush / Provox Brush XL ile hastaların protezin içini temizlemeleri mümkündür. Provox Flush protezin yıkanarak ilave temizliğinin temininde kullanılır. Provox Vega Plug protez içinde bir sızıntıyı geçici olarak önlemek amacıyla hastalar tarafından kullanılacak bir İlk Yardım Aracıdır.

3.4 İlave cihazlar Provox HME: Isı ve Nem Değiştirici burun işlevlerindeki kayıplarını (ısıtma, nemlendirme, solunum direnci)kısmen telafi eder. Provox FreeHands HME: Isı ve Nem Değiştirici bir otomatik trakestoma valfı ile birlikte kullanılarak el bağımsız konuşma sağlanır. Provox LaryTube: Bu silikon trake kanülü Provox Sistemi içindeki diğer rehabilitasyon cihazlarının muhafaza edilerek stomanın büzülmesine katkı amacını taşır. Provox LaryButton: Bu yumuşak, kendinden kıskaçlı silikon trake kanülü Provox Sistemi içindeki diğer rehabilitasyon cihazları ile birlikte stomanın büzülmesine katkı amacını taşır.

3.5 Atma Kullanılmış bir tıbbi cihazı atarken biyolojik tehlikelerle ilgili tıbbi uygulamalara ve ulusal gerekliliklere daima uyun.

4. Olumsuz gelişmeler / Belirtiler ve arıza giderme Klinik uzmanınız, ses protezi ile sağlanacak rehabilitasyon ve bir olumsuz durum ile karşılaşıldığında, ne yapılması gerektiği hakkında sizi bilgilendirme sorumluluğunu üstlenmiştir. Size anlatılan talimatları tam olarak anlamış olduğunuz konusunda bir kuşkunuz varsa, uzmandan daha fazla açıklama isteyiniz.

Belirti:

Protez takılı durumda öksürme (yeme veya içme sonrasında).

En yaygın nedenleri

 Protez veya çevresinden sızıntı.

Alınacak önlemler

 1. Provox Brush ve/veya Flush ile protezi temizleyiniz. Böyle bir durumda supabın tam olarak kapanmasını önleyen bir yabancı madde vardır. 51 Sızıntı giderilememişse:

2. İçerken yaşanan sorunu yakından izleyiniz. Sızıntının protezin içinden veya çevresinden olup olmadığını belirleyiniz. a.) Protezin ortasından olduğunu düşünüyorsanız, yeme veya içme sırasında sızıntıyı önlemek için Provox Vega Plug kullanabilirsiniz. Bundan sonra uzmanınıza yeni bir proteze ihtiyacınız olduğunu belirtiniz. b.) Sızıntının çevresinden olduğunu düşünüyorsanız veya Plug işe yaramadıysa. Klinik uzmanınıza protez çevresinden sızıntı olduğunu düşündüğünüzü bildiriniz.

 

Belirti

 Konuşma giderek daha fazla güçlük çıkartıyor.

En yaygın nedenleri

Supap engelleniyor, boğaz içi doku şişmesi var (örneğin, bir ışın tedavisi sırasında).

Alınacak önlemler

1. Provox Brush ve/veya Flush ile protezi temizleyiniz. Hava akışına karşı direnci artıran yiyecek artıkları olabilir.

2. Bu da fayda etmediyse: Derhal klinik uzmanınıza başvurunuz.

Belirti

 Protez veya stoma alanı içinde acı, yangı, şişme veya döküntü (tek tek veya bir arada).

En yaygın nedenleri

Doku yangısı ve enfeksiyonlar.

Alınacak önlemler

Derhal klinik uzmanınıza başvurunuz.

Belirtiler: Fırçalama sonrasında Fırça üzerinde kan izleri var. En yaygın nedenleri: Doku yangısı ve özefagus tarafında enfeksiyonlar. Alınacak önlemler: Derhal klinik uzmanınıza başvurunuz. 5. İlave bilgiler 5.1 MRI, Röntgen ve ışın tedavisi uyumluluğu Provox Vega ses protezi bir MRI, Röntgen veya ışın tedavisi muayene/sağaltımı sırasında TE-delikten çıkartılmaksızın yerinde bırakılabilir. Provox Vega ses protezi 3 Tesla’ya kadar Manyetik Rezonans Görüntüleme, röntgen muayenesi ve 70 Gy seviyesine kadar radyasyon sağaltımına dayanabilir. Röntgen muayenesi sırasında radyo-opak valf siti görüntülenecektir. 5.2 Cihaz ömrü Kişisel biyolojik koşullara bağlı olarak cihaz ömrü değişebilir, uzun bir kullanım süresinden sonra cihazın bütünlüğünü tahmin etmek mümkün değildir. Cihazın malzemesi örn. bakterilerden ve mayadan etkilenebilir, cihazın yapısal bütünlüğü ise duruma bağlı olarak bozulabilir. 12 ay boyunca kullanım simülasyonu ile yapılan laboratuvar testleri, bakteri veya mayanın olmadığı ortamda cihazın yapısal bütünlüğünü bu süre boyunca koruduğunu göstermiştir. Cihaz, 12 aydan uzun süre kullanım için test edilmemiştir. Bu süreden uzun bir kullanımda sorumluluk reçeteyi yazana aittir. 

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı