Makaleler » Haber » CoaguChek® INR Ölçüm Cihazı ile ilgili Medikal Fırsat'a Sık Sorulan Sorular

CoaguChek® INR Ölçüm Cihazı ile ilgili Medikal Fırsat'a Sık Sorulan Sorular

Roche CoaguChek® INR ÖLÇÜM CİHAZI ilgili sık sorulan sorular


Ayda en az iki kez, ancak tercihen haftada bir. Bunun, egzersiz ve diyet nedeniyle INR'deki değişikliklere daha hızlı tepki verilmesini sağlayarak terapötik aralıktaki (TTR) süreyi arttırdığı kanıtlanmıştır. Ayrıca hasta uyumunu ve katılımını artırır. 1-3

 

TTR, hastanızın INR değerlerinin sizin tarafınızdan belirlenen üst ve alt hedef değere düştüğü sürenin yüzdesidir.

 

Hayır, strip flakondan kod anahtarı takıldıktan sonra kalibrasyon otomatik olarak gerçekleştirilir.

 

Laboratuvarlar tarafından kullanılan çeşitli ölçüm standartları nedeniyle, küçük farklılıklar beklenmelidir. Varyasyon terapötik öneme sahipse, lütfen yerel Roche destek kuruluşunuzla iletişime geçin.

 

Açık şişe stabilitesi maksimum 10 dakikadır. Özellikle yüksek nem veya sıcaklıkta, şeridin flakondan çok uzun süre uzak tutulması, yerleşik bütünlük sistemi tarafından algılanacak ve bir hata mesajıyla sonuçlanacaktır. CoaguChek ® INRange/XS sisteminin entegre kalite kontrolünde striplerin kusurlu olduğu tespit edilirse, hiçbir uluslararası normalleştirilmiş oran (INR) görüntülenmez .

 

Makinede yanlış kod çipi varsa, protrombin zamanı (PT)/INR değeri yanlış olabilir. Parti varyasyonuna bağlı olarak, hata önemli olabilir ve yanlış terapötik kararın alınmasına ve olumsuz bir sağlık etkisine neden olabilir.

 

CoaguChek® XS

Test başladıktan sonra asla test şeridine daha fazla kan eklemeyin veya aynı delinme bölgesinden alınan kanla başka bir test yapmayın. Evet, yeniden dozlama 15 saniye içinde mümkündür. Bununla birlikte, prensip olarak, pıhtılaşma sürecinin hemen başlaması nedeniyle yeniden dozlama çok önemlidir. Bu nedenle, mümkünse bundan kaçınılmalıdır.

 

CoaguChek® XS _

Ekranda bir hata mesajı (4 numaralı hata) görünecektir.

 

Kullanıcı tüm belleği silebilir. Ancak bir kullanıcı bireysel sonuçları silemez.

 

Prensip olarak, evet. Ancak CoaguChek ® XS Pro sistemi, profesyoneller için oluşturulan veri yönetimi yetenekleri nedeniyle profesyonel bir ortamda çok daha uygun bir çözümdür:

  • Pozitif şerit lot tanımlama
  • Kayıt tutmayı kolaylaştırmak için hasta ve operatör kimliğini girme yeteneği
  • Dokunmatik ekran
  • Hafızadaki hasta verileri için bir arama fonksiyonu

CoaguChek ® XS Pro sistemi, doğruluk ve kullanım kolaylığının veri yönetimi ile birleştirilmesi gerektiğinde sizin için ideal seçimdir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı